← Maçlar
Azerbaycan · Premyer Liqa · 8. hafta16 Ekim 2026 · 14:00 TSİ

Shamakhi FK 3-2 Safa: Maç Sonucu ve İstatistikleri

Shamakhi FK
3–2İY 0–1
Safa
Maç sonu

Shamakhi FK 3–2 Safa (16 Ekim 2026). İlk yarı 0–1.

Maç özeti

Shamakhi FK – Safa maçı 3-2 sona erdi; ilk yarı 0-1 tamamlandı. Goller: Jota 65', H. Ismayilov 81', R. Apolinario 90+5' (pen.) (Shamakhi FK); E. Cafarov 5', R. Huseynli 56' (pen.) (Safa).

Goller ve kartlar

Bu maçta: olay ✓ · kadro — · istatistik — · xG —

Maç akışı

Shamakhi FK üstte · Safa altta

01530İY607590 5' gol: E. Cafarov (Safa)27' sarı kart: F. Yusifli (Safa)50' sarı kart: C. Mamengi (Safa)52' sarı kart: M. Musayev (Safa)56' gol: R. Huseynli (Safa)65' oyuncu değişikliği: A. Shuaibu ↔ T. Akhvlediani (Shamakhi FK)↔65' oyuncu değişikliği: O. Mammadov ↔ D. Dego (Shamakhi FK)↔65' oyuncu değişikliği: E. Adilkhanov ↔ H. Ismayilov (Shamakhi FK)↔65' gol: Jota (Shamakhi FK)67' oyuncu değişikliği: E. Cafarov ↔ Luis Felipe (Safa)↔67' oyuncu değişikliği: R. Huseynli ↔ N. Quliyev (Safa)↔77' oyuncu değişikliği: F. Yusifli ↔ V. Pop (Safa)↔77' oyuncu değişikliği: M. Guel ↔ V. Qanbarov (Safa)↔81' gol: H. Ismayilov (Shamakhi FK)82' oyuncu değişikliği: A. Bouali ↔ U. Cahangirov (Shamakhi FK)↔90+5' gol: R. Apolinario (Shamakhi FK)90+8' sarı kart (Safa)

golsarı kartkırmızı kart↔oyuncu değişikliği

  • 5' gol: E. Cafarov (Safa)
  • 27' sarı kart: F. Yusifli (Safa)
  • 50' sarı kart: C. Mamengi (Safa)
  • 52' sarı kart: M. Musayev (Safa)
  • 56' gol: R. Huseynli (Safa)
  • 65' oyuncu değişikliği: A. Shuaibu ↔ T. Akhvlediani (Shamakhi FK)
  • 65' oyuncu değişikliği: O. Mammadov ↔ D. Dego (Shamakhi FK)
  • 65' oyuncu değişikliği: E. Adilkhanov ↔ H. Ismayilov (Shamakhi FK)
  • 65' gol: Jota (Shamakhi FK)
  • 67' oyuncu değişikliği: E. Cafarov ↔ Luis Felipe (Safa)
  • 67' oyuncu değişikliği: R. Huseynli ↔ N. Quliyev (Safa)
  • 77' oyuncu değişikliği: F. Yusifli ↔ V. Pop (Safa)
  • 77' oyuncu değişikliği: M. Guel ↔ V. Qanbarov (Safa)
  • 81' gol: H. Ismayilov (Shamakhi FK)
  • 82' oyuncu değişikliği: A. Bouali ↔ U. Cahangirov (Shamakhi FK)
  • 90+5' gol: R. Apolinario (Shamakhi FK)
  • 90+8' sarı kart (Safa)

Maç olayları

  1. Shamakhi FKSafa
  2. 90+8'Sarı kart
  3. Penaltı golü R. Apolinario 3–2Penaltı90+5'
  4. A. Bouali ↔ U. CahangirovOyuncu değişikliği82'
  5. Gol H. Ismayilov 2–281'
  6. 77'F. Yusifli ↔ V. PopOyuncu değişikliği
  7. 77'M. Guel ↔ V. QanbarovOyuncu değişikliği
  8. 67'E. Cafarov ↔ Luis FelipeOyuncu değişikliği
  9. 67'R. Huseynli ↔ N. QuliyevOyuncu değişikliği
  10. A. Shuaibu ↔ T. AkhvledianiOyuncu değişikliği65'
  11. O. Mammadov ↔ D. DegoOyuncu değişikliği65'
  12. E. Adilkhanov ↔ H. IsmayilovOyuncu değişikliği65'
  13. Gol Jota 1–265'
  14. 56'Penaltı golü R. Huseynli 0–2Penaltı
  15. 52'M. MusayevSarı kart
  16. 50'C. MamengiSarı kart
  17. 27'F. YusifliSarı kart
  18. 5'Gol E. Cafarov 0–1

Takımların bu sezonki istatistikleri

Sezon istatistikleri Bu lig, bu sezon

Maç sonucu

Shamakhi FK
Toplam (10)İç saha (3)
Galibiyet%30 3/10%67 2/3
Beraberlik%40 4/10%0 0/3
Mağlubiyet%30 3/10%33 1/3
Safa
Toplam (11)Dış saha (6)
Galibiyet%9 1/11%17 1/6
Beraberlik%18 2/11%17 1/6
Mağlubiyet%73 8/11%67 4/6

Goller
?

Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).

Shamakhi FK
Toplam (10)İç saha (3)
Attığı gol / maç1,50 (15 gol)2,33 (7 gol)
Yediği gol / maç1,40 (14 gol)2,00 (6 gol)
Safa
Toplam (11)Dış saha (6)
Attığı gol / maç0,73 (8 gol)0,83 (5 gol)
Yediği gol / maç1,82 (20 gol)1,83 (11 gol)

Gol istatistikleri
?

KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.

Shamakhi FK
Toplam (10)İç saha (3)
KG Var%80 8/10%100 3/3
1,5 Üst%80 8/10%100 3/3
2,5 Üst%60 6/10%100 3/3
3,5 Üst%40 4/10%67 2/3
Gol yememe%20 2/10%0 0/3
Safa
Toplam (11)Dış saha (6)
KG Var%45 5/11%50 3/6
1,5 Üst%64 7/11%67 4/6
2,5 Üst%45 5/11%33 2/6
3,5 Üst%27 3/11%33 2/6
Gol yememe%9 1/11%17 1/6

İlk yarı
?

İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).

Shamakhi FK
Toplam (10)İç saha (3)
Önde%20 2/10%33 1/3
Berabere%50 5/10%33 1/3
Geride%30 3/10%33 1/3
Safa
Toplam (11)Dış saha (6)
Önde%18 2/11%33 2/6
Berabere%45 5/11%33 2/6
Geride%36 4/11%33 2/6

İY / MS
?

İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.

Shamakhi FK (10 maç)

1/121/X01/20X/10X/X3X/222/112/X12/21

Safa (11 maç)

1/101/X11/21X/11X/X1X/232/102/X02/24

Gol dakikaları
?

Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.

Shamakhi FK (9 maç)

DakikaAttığıYediği
1-15 1 2
16-30 3 2
31-45 1 1
46-60 2 3
61-75 4 2
76-90 3 1

Safa (11 maç)

DakikaAttığıYediği
1-15 2 0
16-30 0 2
31-45 2 5
46-60 3 2
61-75 1 7
76-90 0 4

Kartlar

Shamakhi FK

Sarı 22 · Kırmızı 0 (10 maç · maç başı sarı 2,2)

Safa

Sarı 21 · Kırmızı 0 (11 maç · maç başı sarı 1,9)

Kaynak: DG istatistik akışı (API-Football), lig maçları. Veri 08.11.2026 02:09 TSİ itibarıyla · ligde 62 maç. Lig istatistikleri →

Karşılaştırma ve aralarındaki maçlar

Maç öncesi analiz – maçtan önce yazıldı

Maç öncesi analiz

Maç başlamadan yazıldı

Form (son 5 maç)

Şamaxı FK için son 5 maçın dökümü: 2G 3B 0M, atılan 8, yenilen 4. Son 5 maçta Safa 0 kez kazandı, 0 kez berabere kaldı, 5 kez kaybetti (gol: 1-10). Öne çıkan: son 5 maçını kaybetti, 4 maçta gol atamadı.

Gol istatistikleri

Şamaxı FK bu sezon 7 maçta maç başına 1,29 gol attı, 1,00 gol yedi; Safa dış saha 4 maçta 0,50 attı, 1,75 yedi. Bu maçlarda 2,5 üst yüzdesi ev sahibinde %43, konukta %25. Karşılıklı gol (KG var) yüzdesi: Şamaxı FK %71, Safa %25. İlk yarıyı önde kapatma: Şamaxı FK 2/7, Safa 0/4.

Sıralama
7. (10 p) – 11. (3 p)
Form (son 5)
BGBGB – MMMMM
2,5 üst (bu sezon, tüm maçlar)
%43 – %25
KG var (bu sezon, tüm maçlar)
%71 – %25
iddaa MS 1-0-2
1,64 – 3,20 – 3,77
Devamını oku · iddaa oranları, Veriler ne diyor?

iddaa oranları

iddaa Maç Sonucu: 1 – 1,64, 0 – 3,20, 2 – 3,77. 2,5 Alt/Üst: Alt 1,57, Üst 1,81. Karşılıklı Gol: Var 1,73, Yok 1,64.

Veriler ne diyor?

Özetle: iki takımın bu sezonki maçlarında 2,5 üst yüzdesi ortalaması %34; KG var ortalaması %48; son 5 maçta toplam 9 gol attılar, 14 gol yediler.

Veri: 11 Ekim 2026 22:09 TSİ · Oranlar yalnız iddaa. Bilgi amaçlıdır. 18+ · Sorumlu Oyun

Güncel puan durumu (bugün itibarıyla)

Puan durumu Maç öncesi

Azerbaycan · Premyer Liqa puan durumu · Premyer Liqasi

#TakımOGBMAYAVPForm (yeni solda)
1Neftchi Baku 11731 2611 +1524 BBBGG
2Turan 11632 128 +421 GMBGG
3Sabah FA 9621 204 +1620 GBGBM
4Qarabag 10541 148 +619 GBBBM
5Zira 11542 1615 +119 BBGBG
6Kapaz 10523 1010 017 GBGGM
7Şamaxı FK 10343 1514 +113 GBGMM
8Imisli FK 10316 915 -610 MMGGM
9Sumqayıt 9234 1314 -19 BGGMB
10Qabala 11227 618 -128 MMGBM
11Safa Baku 11128 820 -125 MMMBB
12Araz 11047 1123 -124 MMMBB
#TakımOGBMAYAVP
1Zira 7520 136 +717
2Turan 5410 73 +413
3Neftchi Baku 5320 112 +911
4Kapaz 6321 66 011
5Sabah FA 4310 101 +910
6Qarabag 5311 107 +310
7Sumqayıt 6222 98 +18
8Şamaxı FK 3201 76 +16
9Imisli FK 4202 56 -16
10Qabala 6123 29 -75
11Araz 6033 59 -43
12Safa Baku 5014 39 -61
#TakımOGBMAYAVP
1Neftchi Baku 6411 159 +613
2Sabah FA 5311 103 +710
3Qarabag 5230 41 +39
4Turan 6222 55 08
5Şamaxı FK 7142 88 07
6Kapaz 4202 44 06
7Imisli FK 6114 49 -54
8Safa Baku 6114 511 -64
9Qabala 5104 49 -53
10Zira 4022 39 -62
11Sumqayıt 3012 46 -21
12Araz 5014 614 -81

İç saha / dış saha tabloları yalnız o maçlardaki puana göre sıralanır (puan, averaj, attığı gol). Puan durumu kaynağı 08.11.2026 02:09 TSİ.

Kaynak: API-Football (maç kaynakta doğrulanmış olarak eşleşti).

iddaa oranları

Maç sonucu

11,64X3,2023,77

Çifte şans

1X1,10121,16X21,67

Karşılıklı gol

Var1,73Yok1,64

2,5 Alt / Üst

Alt1,57Üst1,81

Maç öncesi son iddaa oranları; bilgi amaçlıdır.

Aynı gün Premyer Liqa'da oynanan diğer maçlar

Bu sayfa maç arşivinden gösteriliyor. Bilgi amaçlıdır.