← Maçlar
İngiltere · Premier Lig · 7. hafta17 Ekim 2026 · 19:30 TSİ

Newcastle United 0-1 Aston Villa: Maç Sonucu ve İstatistikleri

Newcastle United
0–1İY 0–1
Aston Villa
Maç sonu

Newcastle United 0–1 Aston Villa (17 Ekim 2026). İlk yarı 0–1. Şut 16–15, isabetli şut 1–3, topa sahip olma %49–%51, korner 4–5.

Maç özeti

Newcastle United – Aston Villa maçı 0-1 sona erdi; ilk yarı 0-1 tamamlandı. Goller: Johan Manzambi 36' (Aston Villa). xG: Newcastle United 1,1 – 1,6 Aston Villa.

Goller ve kartlar

Maç bilgileri

Diğer bilgiler
Teknik direktörler
Newcastle United: M. Jaissle · Aston Villa: Unai Emery

Maç akışı

Newcastle United üstte · Aston Villa altta

01530İY607590 18' sarı kart: Joelinton (Newcastle United)18' sarı kart: Sven Botman (Newcastle United)25' sarı kart: João Gomes (Aston Villa)28' sarı kart: Alysson Edward Franco da Rocha (Aston Villa)36' gol: Johan Manzambi (Aston Villa)45' oyuncu değişikliği: Alysson Edward Franco da Rocha ↔ John McGinn (Aston Villa)↔53' sarı kart: Nico González (Newcastle United)55' sarı kart: Yoane Wissa (Newcastle United)56' oyuncu değişikliği: Matias Fernandez-Pardo ↔ Bazoumana Touré (Newcastle United)↔56' oyuncu değişikliği: Joe Willock ↔ William Osula (Newcastle United)↔72' oyuncu değişikliği: Emiliano Buendía ↔ Leon Goretzka (Aston Villa)↔72' oyuncu değişikliği: João Gomes ↔ Ross Barkley (Aston Villa)↔72' oyuncu değişikliği: Johan Manzambi ↔ Ibrahim Mbaye (Aston Villa)↔77' oyuncu değişikliği: Aaron Wan-Bissaka ↔ Pau Torres (Aston Villa)↔78' sarı kart: William Osula (Newcastle United)86' sarı kart: Malick Thiaw (Newcastle United)90' oyuncu değişikliği: Joelinton ↔ Dan Burn (Newcastle United)↔

golsarı kartkırmızı kart↔oyuncu değişikliği

  • 18' sarı kart: Joelinton (Newcastle United)
  • 18' sarı kart: Sven Botman (Newcastle United)
  • 25' sarı kart: João Gomes (Aston Villa)
  • 28' sarı kart: Alysson Edward Franco da Rocha (Aston Villa)
  • 36' gol: Johan Manzambi (Aston Villa)
  • 45' oyuncu değişikliği: Alysson Edward Franco da Rocha ↔ John McGinn (Aston Villa)
  • 53' sarı kart: Nico González (Newcastle United)
  • 55' sarı kart: Yoane Wissa (Newcastle United)
  • 56' oyuncu değişikliği: Matias Fernandez-Pardo ↔ Bazoumana Touré (Newcastle United)
  • 56' oyuncu değişikliği: Joe Willock ↔ William Osula (Newcastle United)
  • 72' oyuncu değişikliği: Emiliano Buendía ↔ Leon Goretzka (Aston Villa)
  • 72' oyuncu değişikliği: João Gomes ↔ Ross Barkley (Aston Villa)
  • 72' oyuncu değişikliği: Johan Manzambi ↔ Ibrahim Mbaye (Aston Villa)
  • 77' oyuncu değişikliği: Aaron Wan-Bissaka ↔ Pau Torres (Aston Villa)
  • 78' sarı kart: William Osula (Newcastle United)
  • 86' sarı kart: Malick Thiaw (Newcastle United)
  • 90' oyuncu değişikliği: Joelinton ↔ Dan Burn (Newcastle United)

Maç olayları

  1. Newcastle UnitedAston Villa
  2. Joelinton ↔ Dan BurnOyuncu değişikliği90'
  3. Malick ThiawSarı kart86'
  4. William OsulaSarı kart78'
  5. 77'Aaron Wan-Bissaka ↔ Pau TorresOyuncu değişikliği
  6. 72'Emiliano Buendía ↔ Leon GoretzkaOyuncu değişikliği
  7. 72'João Gomes ↔ Ross BarkleyOyuncu değişikliği
  8. 72'Johan Manzambi ↔ Ibrahim MbayeOyuncu değişikliği
  9. Matias Fernandez-Pardo ↔ Bazoumana TouréOyuncu değişikliği56'
  10. Joe Willock ↔ William OsulaOyuncu değişikliği56'
  11. Yoane WissaSarı kart55'
  12. Nico GonzálezSarı kart53'
  13. 45'Alysson Edward Franco da Rocha ↔ John McGinnOyuncu değişikliği
  14. 36'Gol Johan Manzambi 0–1Asist: João Gomes
  15. 28'Alysson Edward Franco da RochaSarı kart
  16. 25'João GomesSarı kart
  17. JoelintonSarı kart18'
  18. Sven BotmanSarı kart18'

Maç istatistikleri

Newcastle UnitedAston Villa
49%Topa sahip olma51%
1,14Beklenen gol (xG)1,56
16Toplam şut15
1İsabetli şut3
6İsabetsiz şut4
9Engellenen şut8
11Ceza sahası içi şut11
5Ceza sahası dışı şut4
4Korner5
5Ofsayt0
14Faul11
6Sarı kart2
0Kırmızı kart0
2Kurtarış1
402Pas430
333İsabetli pas346

Sezon istatistikleri

Bu lig, bu sezon

Maç sonucu

Newcastle United
Toplam (10)İç saha (5)
Galibiyet%30 3/10%20 1/5
Beraberlik%30 3/10%40 2/5
Mağlubiyet%40 4/10%40 2/5
Aston Villa
Toplam (9)Dış saha (4)
Galibiyet%33 3/9%50 2/4
Beraberlik%33 3/9%25 1/4
Mağlubiyet%33 3/9%25 1/4

Goller
?

Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).

Newcastle United
Toplam (10)İç saha (5)
Attığı gol / maç1,30 (13 gol)ligde 8. · lig ortalamasında1,20 (6 gol)
Yediği gol / maç1,60 (16 gol)ligde 14. · lig ortalamasından 0,25 yüksek1,40 (7 gol)
Aston Villa
Toplam (9)Dış saha (4)
Attığı gol / maç1,11 (10 gol)ligde 11.–12. · lig ortalamasından 0,24 düşük1,00 (4 gol)
Yediği gol / maç1,44 (13 gol)ligde 12.–13. · lig ortalamasında1,50 (6 gol)

Gol istatistikleri
?

KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.

Newcastle United
Toplam (10)İç saha (5)
KG Var%60 6/10ligde 3.–5. · lig ortalamasından 11 puan yüksek%60 3/5
1,5 Üst%80 8/10%60 3/5
2,5 Üst%50 5/10ligde 10. · lig ortalamasından 3 puan yüksek%60 3/5
3,5 Üst%40 4/10%40 2/5
Gol yememe%20 2/10%0 0/5
Aston Villa
Toplam (9)Dış saha (4)
KG Var%56 5/9ligde 6.–9. · lig ortalamasından 7 puan yüksek%25 1/4
1,5 Üst%67 6/9%50 2/4
2,5 Üst%56 5/9ligde 5.–9. · lig ortalamasından 9 puan yüksek%50 2/4
3,5 Üst%33 3/9%50 2/4
Gol yememe%22 2/9%50 2/4

Korner istatistikleri
?

Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).

Newcastle United
Toplam (10)İç saha (5)
Maçta toplam korner (ort.)9,58,8
7,5 Üst%80 8/10%80 4/5
8,5 Üst%60 6/10%60 3/5
9,5 Üst%40 4/10%20 1/5
10,5 Üst%30 3/10%20 1/5
Aston Villa
Toplam (9)Dış saha (4)
Maçta toplam korner (ort.)8,68,8
7,5 Üst%44 4/9%50 2/4
8,5 Üst%44 4/9%50 2/4
9,5 Üst%33 3/9%25 1/4
10,5 Üst%33 3/9%25 1/4

Kart istatistikleri
?

Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.

Newcastle United
Toplam (10)İç saha (5)
Maç başı kart4,76,2
2,5 Üst%80 8/10%100 5/5
3,5 Üst%60 6/10%100 5/5
4,5 Üst%60 6/10%100 5/5
5,5 Üst%30 3/10%40 2/5
Aston Villa
Toplam (9)Dış saha (4)
Maç başı kart5,44,8
2,5 Üst%89 8/9%75 3/4
3,5 Üst%78 7/9%50 2/4
4,5 Üst%56 5/9%50 2/4
5,5 Üst%56 5/9%50 2/4

İsabetli şut istatistikleri
?

Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.

Newcastle United
Toplam (10)İç saha (5)
Maç başı isabetli şut8,57,6
6,5 Üst%80 8/10%80 4/5
7,5 Üst%60 6/10%40 2/5
8,5 Üst%50 5/10%40 2/5
9,5 Üst%40 4/10%20 1/5
Aston Villa
Toplam (9)Dış saha (4)
Maç başı isabetli şut7,87,0
6,5 Üst%56 5/9%25 1/4
7,5 Üst%56 5/9%25 1/4
8,5 Üst%44 4/9%25 1/4
9,5 Üst%33 3/9%25 1/4

İlk yarı
?

İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).

Newcastle United
Toplam (10)İç saha (5)
Önde%20 2/10%40 2/5
Berabere%40 4/10%20 1/5
Geride%40 4/10%40 2/5
Aston Villa
Toplam (9)Dış saha (4)
Önde%44 4/9%50 2/4
Berabere%44 4/9%25 1/4
Geride%11 1/9%25 1/4

İY / MS
?

İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.

Newcastle United (10 maç)

1/111/X11/20X/12X/X1X/212/102/X12/23

Aston Villa (9 maç)

1/131/X11/20X/10X/X2X/222/102/X02/21

Gol dakikaları
?

Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.

Newcastle United (8 maç)

DakikaAttığıYediği
1-15 3 1
16-30 0 0
31-45 0 1
46-60 3 3
61-75 3 1
76-90 1 4

Aston Villa (6 maç)

DakikaAttığıYediği
1-15 2 1
16-30 0 0
31-45 2 0
46-60 1 2
61-75 2 0
76-90 2 4

Kartlar

Newcastle United

Sarı 27 · Kırmızı 1 (10 maç · maç başı sarı 2,7)

Aston Villa

Sarı 19 · Kırmızı 1 (9 maç · maç başı sarı 2,1)

Kaynak: DG istatistik akışı (API-Football), lig maçları. Veri 08.11.2026 00:38 TSİ itibarıyla · ligde 95 maç. Lig istatistikleri →

Maç istatistikleri · sezon ortalaması (maç başı)

Newcastle United: iç saha, 5 maç · Aston Villa: dış saha, 4 maç

Newcastle UnitedAston Villa
%50,8Topa sahip olma%47,0
1,24Beklenen gol (xG)1,23
13,2Toplam şut12,3
2,8İsabetli şut2,5
7,6Ceza sahası içi şut8,0
3,6Korner3,0
421Pas426
%82Pas isabeti%83
3,6Kurtarış3,3
13,2Faul10,0
2,0Ofsayt1,5
3,2Sarı kart1,8
0,20Kırmızı kart0,25

Rakiplerine izin verdikleri

1,97Rakibin xG'si1,76
19,4Rakibin şutu17,0
4,8Rakibin isabetli şutu4,5
5,2Rakibin korneri5,8

Yeşil = o ölçütte daha iyi olan taraf (faul / kart / rakibe izin verilende az olan). Kaynak: API-Football maç istatistikleri; n = istatistiği olan maç. Geçmiş veri dolduruldukça maç sayısı artar.

Newcastle United – Aston Villa ilk 11'ler

Newcastle United · 4-2-3-1

  1. 21L. HorníčekK
  2. 67L. MileyD
  3. 12M. ThiawD86' sarı kart 86. dk
  4. 4S. BotmanD18' sarı kart 18. dk
  5. 3L. HallD
  6. 6Nico GonzálezO53' sarı kart 53. dk
  7. 7JoelintonO18' sarı kart 18. dk90' oyundan çıktı 90. dk
  8. 20M. Fernandez-PardoO56' oyundan çıktı 56. dk
  9. 28J. WillockO56' oyundan çıktı 56. dk
  10. 11H. BarnesO
  11. 9Y. WissaF55' sarı kart 55. dk
Yedekler

Teknik direktör: M. Jaissle

Aston Villa · 4-2-3-1

  1. 1Z. SuzukiK
  2. 2M. CashD
  3. 3V. LindelöfD
  4. 5T. MingsD
  5. 29A. Wan-BissakaD77' oyundan çıktı 77. dk
  6. 8B. KamaraO
  7. 35João GomesO25' sarı kart 25. dk36' asist 36. dk72' oyundan çıktı 72. dk
  8. 47Alysson EdwardO28' sarı kart 28. dk45' oyundan çıktı 45. dk
  9. 44J. ManzambiO36' gol 36. dk72' oyundan çıktı 72. dk
  10. 10E. BuendíaO72' oyundan çıktı 72. dk
  11. 11N. JacksonF
Yedekler

Teknik direktör: Unai Emery

Karşılaştırma ve aralarındaki maçlar

Maç öncesi analiz – maçtan önce yazıldı

Maç öncesi analiz

Maç başlamadan yazıldı

Form (son 5 maç)

Newcastle United son 5 maçında 2 galibiyet, 1 beraberlik, 2 yenilgi aldı; 8 gol attı, 11 gol yedi. Öne çıkan: 4 maçı 2,5 gol üstü bitti. Aston Villa için son 5 maçın dökümü: 3G 1B 1M, atılan 15, yenilen 7. Öne çıkan: 5 maçı 2,5 gol üstü bitti.

Aralarındaki maçlar

Aralarındaki 17 maçta galibiyetler Newcastle United 7 – Aston Villa 6; 4 beraberlik var. Son 6 karşılaşmada maç başına 3,00 gol atıldı; 4 maç 2,5 üstü, 3 maç karşılıklı gollü bitti. Son maç: 14 Şubat 2026, Aston Villa 1-3 Newcastle United.

Sıralama
11. (8 p) – 16. (5 p)
Form (son 5)
MGMBG – GBGGM
H2H (G-B-M)
7-4-6 (17 maç)
2,5 üst (bu sezon, tüm maçlar)
%83 – %67
KG var (bu sezon, tüm maçlar)
%83 – %50
Korner ort. (maç)
8,6
iddaa MS 1-0-2
2,15 – 3,37 – 2,64
Devamını oku · Gol istatistikleri, Korner ve kart, iddaa oranları, Veriler ne diyor?

Gol istatistikleri

Newcastle United bu sezon 6 maçta maç başına 1,67 gol attı, 2,17 gol yedi; Aston Villa bu sezon 6 maçta 1,00 attı, 1,83 yedi. 2,5 gol üstü biten maç yüzdesi: Newcastle United %83, Aston Villa %67. Karşılıklı gol (KG var) yüzdesi: Newcastle United %83, Aston Villa %50. İlk yarıyı önde kapatma: Newcastle United 2/6, Aston Villa 1/6.

Korner ve kart

Maç başına korner: Newcastle United 4,7, Aston Villa 2,8. İki takımın bu maçlarında toplam korner ortalaması 8,6. Maç başına kart: Newcastle United 2,2, Aston Villa 2,2.

iddaa oranları

iddaa Maç Sonucu: 1 – 2,15, 0 – 3,37, 2 – 2,64. 2,5 Alt/Üst: Alt 2,28, Üst 1,43. Karşılıklı Gol: Var 1,36, Yok 2,45.

Veriler ne diyor?

Özetle: iki takımın bu sezonki maçlarında 2,5 üst yüzdesi ortalaması %75; KG var ortalaması %67; maç başına toplam korner ortalaması 8,6; son 5 maçta toplam 23 gol attılar, 18 gol yediler.

Veri: 13 Ekim 2026 00:52 TSİ · Oranlar yalnız iddaa. Bilgi amaçlıdır. 18+ · Sorumlu Oyun

Güncel puan durumu (bugün itibarıyla)

Puan durumu Maç öncesi

İngiltere · Premier Lig puan durumu

#TakımOGBMAYAVPForm (yeni solda)
1Arsenal 10901 155 +1027 GGGGG
2Manchester City 10703 2113 +821 GGMMM
3Brighton 9612 247 +1719 GGGMG
4Chelsea 9513 1915 +416 MGGMG
5Everton 10442 1210 +216 BMMGG
6Liverpool 9432 119 +215 GMGGM
7Brentford 9351 169 +714 GBMBG
8Leeds 10352 108 +214 MBBMG
9Bournemouth 9333 1413 +112 MMGGG
10Tottenham 10334 1011 -112 BGGGM
11Newcastle 10334 1316 -312 MMGMB
12Aston Villa 9333 1013 -312 GBGGB
13Hull City 10253 1111 011 BMBBM
14Ipswich 9324 1418 -411 MGMBB
15Fulham 10244 1012 -210 MGGBB
16Nottingham Forest 10235 913 -49 MMBMG
17Coventry 10307 1019 -99 GMMGM
18Manchester United 9144 1015 -57 BBBMM
19Crystal Palace 9216 921 -127 BGMMM
20Sunderland 9126 717 -105 MMMBM
#TakımOGBMAYAVP
1Arsenal 5500 102 +815
2Manchester City 5401 117 +412
3Brighton 4310 131 +1210
4Brentford 5311 103 +710
5Chelsea 5311 138 +510
6Everton 5311 85 +310
7Leeds 5230 73 +49
8Bournemouth 5221 74 +38
9Hull City 5140 75 +27
10Tottenham 5212 76 +17
11Ipswich 4211 55 07
12Coventry 5203 79 -26
13Fulham 5122 78 -15
14Aston Villa 5122 67 -15
15Newcastle 5122 67 -15
16Liverpool 5122 46 -25
17Manchester United 4112 67 -14
18Nottingham Forest 5113 34 -14
19Sunderland 4112 14 -34
20Crystal Palace 4103 610 -43
#TakımOGBMAYAVP
1Arsenal 5401 53 +212
2Liverpool 4310 73 +410
3Brighton 5302 116 +59
4Manchester City 5302 106 +49
5Newcastle 5212 79 -27
6Aston Villa 4211 46 -27
7Chelsea 4202 67 -16
8Everton 5131 45 -16
9Fulham 5122 34 -15
10Leeds 5122 35 -25
11Tottenham 5122 35 -25
12Nottingham Forest 5122 69 -35
13Brentford 4040 66 04
14Bournemouth 4112 79 -24
15Hull City 5113 46 -24
16Ipswich 5113 913 -44
17Crystal Palace 5113 311 -84
18Manchester United 5032 48 -43
19Coventry 5104 310 -73
20Sunderland 5014 613 -71

İç saha / dış saha tabloları yalnız o maçlardaki puana göre sıralanır (puan, averaj, attığı gol). Puan durumu kaynağı 08.11.2026 00:38 TSİ.

Kaynak: API-Football (maç kaynakta doğrulanmış olarak eşleşti).

iddaa oranları

Maç sonucu

12,15X3,3722,64

Çifte şans

1X1,31121,19X21,47

Karşılıklı gol

Var1,36Yok2,45

1,5 Alt / Üst

Alt4,93Üst1,06

2,5 Alt / Üst

Alt2,28Üst1,43

3,5 Alt / Üst

Alt1,48Üst2,14

Maç öncesi son iddaa oranları; bilgi amaçlıdır.

Aynı gün Premier Lig'de oynanan diğer maçlar

Bu sayfa maç arşivinden gösteriliyor. Bilgi amaçlıdır.