← Maçlar
Fransa · Ligue 2 · 9. hafta17 Ekim 2026 · 15:00 TSİ

Metz 3-2 Sochaux: Maç Sonucu ve İstatistikleri

Metz
3–2İY 2–0
Sochaux
Maç sonu

Metz 3–2 Sochaux (17 Ekim 2026). İlk yarı 2–0. Şut 12–15, isabetli şut 5–4, topa sahip olma %58–%42, korner 4–5.

Maç özeti

Metz – Sochaux maçı 3-2 sona erdi; ilk yarı 2-0 tamamlandı. Goller: Saad Agouzoul (kendi kalesine) 10', Giorgi Abuashvili 28', Teji Savanier 77' (Metz); Benjamin Gomel 46', Louicius Deedson 90+2' (Sochaux). xG: Metz 1,6 – 1,6 Sochaux.

Goller ve kartlar

Maç bilgileri

Diğer bilgiler
Teknik direktörler
Metz: Grégory Proment · Sochaux: Vincent Hognon

Maç akışı

Metz üstte · Sochaux altta

01530İY607590 10' kendi kalesine gol: Saad Agouzoul (Metz)28' gol: Giorgi Abuashvili (Metz)45' oyuncu değişikliği: Yohan Demoncy ↔ Louicius Deedson (Sochaux)↔45' oyuncu değişikliği: Landry Nomel ↔ Mathis Clairicia (Sochaux)↔46' gol: Benjamin Gomel (Sochaux)48' sarı kart: Teji Savanier (Metz)53' oyuncu değişikliği: Bouna Sarr ↔ Bryan Rigobert Song Bahanag (Metz)↔61' sarı kart: Benjamin Gomel (Sochaux)68' oyuncu değişikliği: Dalangunypole Gomis ↔ Dylan Tavares (Sochaux)↔77' gol: Teji Savanier (Metz)79' oyuncu değişikliği: Giorgi Abuashvili ↔ Florian Miguel (Metz)↔79' oyuncu değişikliği: Cristian Castro ↔ Maxime Colin (Metz)↔83' oyuncu değişikliği: Benjamin Gomel ↔ Boubacar Fofana (Sochaux)↔83' oyuncu değişikliği: Kapitbafan Djoco ↔ Samy Baghdadi (Sochaux)↔88' oyuncu değişikliği: Abdourahmane Mbodj ↔ Nathan Mbala (Metz)↔90+2' gol: Louicius Deedson (Sochaux)

golsarı kartkırmızı kart↔oyuncu değişikliği

  • 10' kendi kalesine gol: Saad Agouzoul (Metz)
  • 28' gol: Giorgi Abuashvili (Metz)
  • 45' oyuncu değişikliği: Yohan Demoncy ↔ Louicius Deedson (Sochaux)
  • 45' oyuncu değişikliği: Landry Nomel ↔ Mathis Clairicia (Sochaux)
  • 46' gol: Benjamin Gomel (Sochaux)
  • 48' sarı kart: Teji Savanier (Metz)
  • 53' oyuncu değişikliği: Bouna Sarr ↔ Bryan Rigobert Song Bahanag (Metz)
  • 61' sarı kart: Benjamin Gomel (Sochaux)
  • 68' oyuncu değişikliği: Dalangunypole Gomis ↔ Dylan Tavares (Sochaux)
  • 77' gol: Teji Savanier (Metz)
  • 79' oyuncu değişikliği: Giorgi Abuashvili ↔ Florian Miguel (Metz)
  • 79' oyuncu değişikliği: Cristian Castro ↔ Maxime Colin (Metz)
  • 83' oyuncu değişikliği: Benjamin Gomel ↔ Boubacar Fofana (Sochaux)
  • 83' oyuncu değişikliği: Kapitbafan Djoco ↔ Samy Baghdadi (Sochaux)
  • 88' oyuncu değişikliği: Abdourahmane Mbodj ↔ Nathan Mbala (Metz)
  • 90+2' gol: Louicius Deedson (Sochaux)

Maç olayları

  1. MetzSochaux
  2. 90+2'Gol Louicius Deedson 3–2Asist: Samy Baghdadi
  3. Abdourahmane Mbodj ↔ Nathan MbalaOyuncu değişikliği88'
  4. 83'Benjamin Gomel ↔ Boubacar FofanaOyuncu değişikliği
  5. 83'Kapitbafan Djoco ↔ Samy BaghdadiOyuncu değişikliği
  6. Giorgi Abuashvili ↔ Florian MiguelOyuncu değişikliği79'
  7. Cristian Castro ↔ Maxime ColinOyuncu değişikliği79'
  8. Gol Teji Savanier 3–177'
  9. 68'Dalangunypole Gomis ↔ Dylan TavaresOyuncu değişikliği
  10. 61'Benjamin GomelSarı kart
  11. Bouna Sarr ↔ Bryan Rigobert Song BahanagOyuncu değişikliği53'
  12. Teji SavanierSarı kart48'
  13. 46'Gol Benjamin Gomel 2–1Asist: Bakary Diawara
  14. 45'Yohan Demoncy ↔ Louicius DeedsonOyuncu değişikliği
  15. 45'Landry Nomel ↔ Mathis ClairiciaOyuncu değişikliği
  16. Gol Giorgi Abuashvili 2–0Asist: Bouna Sarr28'
  17. Kendi kalesine gol Saad Agouzoul 1–0Kendi kalesine10'

Maç istatistikleri

MetzSochaux
58%Topa sahip olma42%
1,59Beklenen gol (xG)1,63
12Toplam şut15
5İsabetli şut4
5İsabetsiz şut6
2Engellenen şut5
9Ceza sahası içi şut9
3Ceza sahası dışı şut6
4Korner5
2Ofsayt1
12Faul17
1Sarı kart1
0Kırmızı kart0
2Kurtarış3
499Pas361
419İsabetli pas285

Sezon istatistikleri

Bu lig, bu sezon

Maç sonucu

Metz
Toplam (12)İç saha (6)
Galibiyet%33 4/12%50 3/6
Beraberlik%42 5/12%33 2/6
Mağlubiyet%25 3/12%17 1/6
Sochaux
Toplam (12)Dış saha (7)
Galibiyet%17 2/12%0 0/7
Beraberlik%42 5/12%57 4/7
Mağlubiyet%42 5/12%43 3/7

Goller
?

Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).

Metz
Toplam (12)İç saha (6)
Attığı gol / maç1,67 (20 gol)ligde 4. · lig ortalamasından 0,33 yüksek2,17 (13 gol)
Yediği gol / maç1,58 (19 gol)ligde 14.–15. · lig ortalamasından 0,24 yüksek1,67 (10 gol)
Sochaux
Toplam (12)Dış saha (7)
Attığı gol / maç0,67 (8 gol)ligde 18. · lig ortalamasından 0,67 düşük0,57 (4 gol)
Yediği gol / maç1,25 (15 gol)ligde 6.–8. · lig ortalamasında1,14 (8 gol)

Gol istatistikleri
?

KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.

Metz
Toplam (12)İç saha (6)
KG Var%83 10/12ligde 1.–2. · lig ortalamasından 29 puan yüksek%100 6/6
1,5 Üst%83 10/12%100 6/6
2,5 Üst%58 7/12ligde 4.–9. · lig ortalamasından 10 puan yüksek%83 5/6
3,5 Üst%50 6/12%67 4/6
Gol yememe%8 1/12%0 0/6
Sochaux
Toplam (12)Dış saha (7)
KG Var%42 5/12ligde 14.–17. · lig ortalamasından 13 puan düşük%43 3/7
1,5 Üst%58 7/12%57 4/7
2,5 Üst%25 3/12ligde 16.–17. · lig ortalamasından 23 puan düşük%14 1/7
3,5 Üst%17 2/12%14 1/7
Gol yememe%33 4/12%29 2/7

Korner istatistikleri
?

Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).

Metz
Toplam (12)İç saha (6)
Maçta toplam korner (ort.)9,910,7
7,5 Üst%75 9/12%100 6/6
8,5 Üst%67 8/12%83 5/6
9,5 Üst%58 7/12%67 4/6
10,5 Üst%50 6/12%50 3/6
Sochaux
Toplam (12)Dış saha (7)
Maçta toplam korner (ort.)10,610,0
7,5 Üst%83 10/12%86 6/7
8,5 Üst%83 10/12%86 6/7
9,5 Üst%67 8/12%57 4/7
10,5 Üst%42 5/12%43 3/7

Kart istatistikleri
?

Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.

Metz
Toplam (12)İç saha (6)
Maç başı kart3,63,8
2,5 Üst%75 9/12%67 4/6
3,5 Üst%50 6/12%50 3/6
4,5 Üst%17 2/12%33 2/6
5,5 Üst%17 2/12%33 2/6
Sochaux
Toplam (12)Dış saha (7)
Maç başı kart3,84,0
2,5 Üst%58 7/12%57 4/7
3,5 Üst%58 7/12%57 4/7
4,5 Üst%50 6/12%57 4/7
5,5 Üst%25 3/12%29 2/7

İsabetli şut istatistikleri
?

Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.

Metz
Toplam (12)İç saha (6)
Maç başı isabetli şut9,610,8
6,5 Üst%92 11/12%100 6/6
7,5 Üst%75 9/12%100 6/6
8,5 Üst%67 8/12%100 6/6
9,5 Üst%50 6/12%67 4/6
Sochaux
Toplam (12)Dış saha (7)
Maç başı isabetli şut7,87,6
6,5 Üst%58 7/12%71 5/7
7,5 Üst%42 5/12%43 3/7
8,5 Üst%42 5/12%43 3/7
9,5 Üst%17 2/12%14 1/7

İlk yarı
?

İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).

Metz
Toplam (12)İç saha (6)
Önde%33 4/12%33 2/6
Berabere%50 6/12%50 3/6
Geride%17 2/12%17 1/6
Sochaux
Toplam (12)Dış saha (7)
Önde%17 2/12%0 0/7
Berabere%42 5/12%57 4/7
Geride%42 5/12%43 3/7

İY / MS
?

İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.

Metz (12 maç)

1/131/X11/20X/11X/X4X/212/102/X02/22

Sochaux (12 maç)

1/111/X11/20X/11X/X3X/212/102/X12/24

Gol dakikaları
?

Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.

Metz (10 maç)

DakikaAttığıYediği
1-15 2 1
16-30 1 2
31-45 3 3
46-60 3 3
61-75 1 6
76-90 4 0

Sochaux (11 maç)

DakikaAttığıYediği
1-15 2 3
16-30 0 4
31-45 0 0
46-60 0 1
61-75 3 3
76-90 1 1

Kartlar

Metz

Sarı 22 · Kırmızı 1 (12 maç · maç başı sarı 1,8)

Sochaux

Sarı 20 · Kırmızı 1 (12 maç · maç başı sarı 1,7)

Kaynak: DG istatistik akışı (API-Football), lig maçları. Veri 07.11.2026 22:00 TSİ itibarıyla · ligde 108 maç. Lig istatistikleri →

Maç istatistikleri · sezon ortalaması (maç başı)

Metz: iç saha, 6 maç · Sochaux: dış saha, 7 maç

MetzSochaux
%54,0Topa sahip olma%45,0
1,85Beklenen gol (xG)1,19
15,2Toplam şut10,6
5,7İsabetli şut2,6
10,0Ceza sahası içi şut5,7
5,3Korner3,4
481Pas382
%88Pas isabeti%79
3,5Kurtarış3,6
13,2Faul14,9
1,5Ofsayt1,9
1,8Sarı kart1,7
0,17Kırmızı kart0,14

Rakiplerine izin verdikleri

1,98Rakibin xG'si1,62
13,7Rakibin şutu14,1
5,2Rakibin isabetli şutu5,0
5,3Rakibin korneri6,6

Yeşil = o ölçütte daha iyi olan taraf (faul / kart / rakibe izin verilende az olan). Kaynak: API-Football maç istatistikleri; n = istatistiği olan maç. Geçmiş veri dolduruldukça maç sayısı artar.

Metz – Sochaux ilk 11'ler

Metz · 3-1-4-2

  1. 1J. FischerK
  2. 42C. DevenishD79' oyundan çıktı 79. dk
  3. 5J. RuizD
  4. 4U. MboulaD
  5. 98I. MohamedO
  6. 70B. SarrO28' asist 28. dk53' oyundan çıktı 53. dk
  7. 8J. DeminguetO
  8. 10T. SavanierO48' sarı kart 48. dk77' gol 77. dk
  9. 9G. AbuashviliO28' gol 28. dk79' oyundan çıktı 79. dk
  10. 33Abdourahmane MbodjF
  11. 11P. FallF
Yedekler

Teknik direktör: Grégory Proment

Sochaux · 4-2-3-1

  1. 40M. JeanninK
  2. 26E. N'GattaD
  3. 14M. PeybernesD
  4. 97S. AgouzoulD10' kendi kalesine 10. dk
  5. 3D. GomisD68' oyundan çıktı 68. dk
  6. 21B. DiawaraO46' asist 46. dk
  7. 23J. MassonO
  8. 77L. NomelO45' oyundan çıktı 45. dk
  9. 24Y. DemoncyO45' oyundan çıktı 45. dk
  10. 7B. GomelO46' gol 46. dk61' sarı kart 61. dk83' oyundan çıktı 83. dk
  11. 9K. DjocoF83' oyundan çıktı 83. dk
Yedekler
  • 42Dylan TavaresD68' oyuna girdi 68. dk
  • 5S. BaghdadiF83' oyuna girdi 83. dk90+2' asist 90+2. dk
  • 8Honoré BayanginisaO
  • 91M. ClairiciaF45' oyuna girdi 45. dk
  • 11L. DeedsonF45' oyuna girdi 45. dk90+2' gol 90+2. dk
  • 10B. FofanaF83' oyuna girdi 83. dk
  • 44N. K. MouyemaF
  • 15J. MexiqueO
  • 30A. PierreK

Teknik direktör: Vincent Hognon

Karşılaştırma ve aralarındaki maçlar

Maç öncesi analiz – maçtan önce yazıldı

Maç öncesi analiz

Maç başlamadan yazıldı

Form (son 5 maç)

Metz için son 5 maçın dökümü: 0G 2B 3M, atılan 5, yenilen 12. Öne çıkan: 4 maçı 2,5 gol üstü bitti. Sochaux son 5 maçında 1 galibiyet, 3 beraberlik, 1 yenilgi aldı; 7 gol attı, 7 gol yedi.

Aralarındaki maçlar

Aralarındaki 6 maçta galibiyetler Metz 4 – Sochaux 0; 2 beraberlik var. Son 6 karşılaşmada maç başına 2,00 gol atıldı; 2 maç 2,5 üstü, 3 maç karşılıklı gollü bitti. Son maç: 22 Temmuz 2026, Metz 4-1 Sochaux.

Form (son 5)
MBBMM – BGBMB
H2H (G-B-M)
4-2-0 (6 maç)
iddaa MS 1-0-2
1,62 – 3,38 – 4,34
Devamını oku · iddaa oranları

iddaa oranları

iddaa Maç Sonucu: 1 – 1,62, 0 – 3,38, 2 – 4,34. 2,5 Alt/Üst: Alt 1,72, Üst 1,79. Karşılıklı Gol: Var 1,73, Yok 1,77.

Veri: 16 Ekim 2026 21:00 TSİ · Oranlar yalnız iddaa. Bilgi amaçlıdır. 18+ · Sorumlu Oyun

Güncel puan durumu (bugün itibarıyla)

Puan durumu Maç öncesi

Fransa · Ligue 2 puan durumu

#TakımOGBMAYAVPForm (yeni solda)
1Saint Etienne 10811 238 +1525 MBGGG
2Montpellier 10631 136 +721 GBGGG
3Nancy 10613 128 +419 MGGGG
4Reims 10460 2012 +818 GBBGB
5Pau 10523 1310 +317 MGGGG
6Red Star FC 93 10523 1312 +117 GGGMM
7Annecy 10514 1412 +216 MMGMG
8Metz 10352 1614 +214 MBMGB
9Dijon 10334 1718 -112 GGGMM
10Dunkerque 10334 1416 -212 GMMGB
11Guingamp 10325 1315 -211 GMMMG
12Sochaux 10253 812 -411 GBBMM
13Boulogne 10172 77 010 BMBGB
14Rodez 10316 1622 -610 MMMMG
15Nantes 10226 1117 -68 MGBMM
16Grenoble Foot 38 10226 917 -88 GBMMM
17Clermont 10073 914 -57 BBMBM
18Laval 10136 1321 -86 MBMBM
#TakımOGBMAYAVP
1Saint Etienne 5500 132 +1115
2Metz 5320 127 +511
3Montpellier 5320 62 +411
4Pau 6312 86 +210
5Reims 5230 139 +49
6Nancy 5302 53 +29
7Dunkerque 6222 87 +18
8Guingamp 5212 89 -17
9Sochaux 5212 47 -37
10Dijon 5203 1010 06
11Laval 5122 710 -35
12Annecy 4112 55 04
13Boulogne 5041 45 -14
14Rodez 5113 811 -34
15Clermont 6042 36 -34
16Red Star FC 93 4112 25 -34
17Nantes 5113 59 -44
18Grenoble Foot 38 4022 25 -32
#TakımOGBMAYAVP
1Red Star FC 93 6411 117 +413
2Annecy 6402 97 +212
3Saint Etienne 5311 106 +410
4Montpellier 5311 74 +310
5Nancy 5311 75 +210
6Reims 5230 73 +49
7Pau 4211 54 +17
8Boulogne 5131 32 +16
9Dijon 5131 78 -16
10Rodez 5203 811 -36
11Grenoble Foot 38 6204 712 -56
12Guingamp 5113 56 -14
13Sochaux 5041 45 -14
14Nantes 5113 68 -24
15Dunkerque 4112 69 -34
16Clermont 4031 68 -23
17Metz 5032 47 -33
18Laval 5014 611 -51

Güncel değil Puan durumu 28.10.2026 17:13 TSİ itibarıyla; bu tarihten sonraki bazı maç sonuçları tabloya henüz işlenmedi.

İç saha / dış saha tabloları yalnız o maçlardaki puana göre sıralanır (puan, averaj, attığı gol). Puan durumu kaynağı 28.10.2026 17:13 TSİ.

Kaynak: API-Football (maç kaynakta doğrulanmış olarak eşleşti).

iddaa oranları

Maç sonucu

11,62X3,3824,34

Çifte şans

1X1,10121,19X21,87

Karşılıklı gol

Var1,73Yok1,77

1,5 Alt / Üst

Alt3,30Üst1,19

2,5 Alt / Üst

Alt1,72Üst1,79

3,5 Alt / Üst

Alt1,23Üst3,09

Maç öncesi son iddaa oranları; bilgi amaçlıdır.

Aynı gün Ligue 2'de oynanan diğer maçlar

Bu sayfa maç arşivinden gösteriliyor. Bilgi amaçlıdır.