Dundee Utd 3-2 Aberdeen: Maç Sonucu ve İstatistikleri
Dundee Utd 3–2 Aberdeen (24 Ekim 2026). İlk yarı 2–1. Şut 14–20, isabetli şut 6–3, topa sahip olma %45–%55, korner 3–8.
Maç özeti
Dundee Utd – Aberdeen maçı 3-2 sona erdi; ilk yarı 2-1 tamamlandı. Goller: Zidane Iqbal 14', Dylan Tait 27', Zachary Sapsford 72' (Dundee Utd); Nesta Guinness-Walker 25', Connor Patrick Ronan 56' (Aberdeen). xG: Dundee Utd 1,4 – 1,6 Aberdeen.
Goller ve kartlar
Maç bilgileri
Diğer bilgiler
- Teknik direktörler
- Dundee Utd: J. Goodwin · Aberdeen: S. Robinson
Maç akışı
Dundee Utd üstte · Aberdeen altta
golsarı kartkırmızı kart↔oyuncu değişikliği
- 14' gol: Zidane Iqbal (Dundee Utd)
- 17' sarı kart: Brad Lyons (Aberdeen)
- 25' gol: Nesta Guinness-Walker (Aberdeen)
- 27' gol: Dylan Tait (Dundee Utd)
- 45' oyuncu değişikliği: Afeez Aremu Olalekan ↔ Lewis Smith (Aberdeen)
- 56' gol: Connor Patrick Ronan (Aberdeen)
- 65' oyuncu değişikliği: Daniel Bennie ↔ Neil Farrugia (Dundee Utd)
- 65' oyuncu değişikliği: Ayoub Mouloua ↔ Toyosi Olusanya (Aberdeen)
- 72' gol: Zachary Sapsford (Dundee Utd)
- 74' oyuncu değişikliği: Zachary Sapsford ↔ Lachlan Rose (Dundee Utd)
- 74' oyuncu değişikliği: Lyall Cameron ↔ abdoulaye yoro (Dundee Utd)
- 76' oyuncu değişikliği: Stuart Armstrong ↔ Hicham Mahou (Aberdeen)
Maç olayları
- Dundee UtdAberdeen
- 76'Stuart Armstrong ↔ Hicham MahouOyuncu değişikliği
- Zachary Sapsford ↔ Lachlan RoseOyuncu değişikliği74'
- Lyall Cameron ↔ abdoulaye yoroOyuncu değişikliği74'
- Gol Zachary Sapsford 3–2Asist: Dylan Tait72'
- Daniel Bennie ↔ Neil FarrugiaOyuncu değişikliği65'
- 65'Ayoub Mouloua ↔ Toyosi OlusanyaOyuncu değişikliği
- Zachary SapsfordVAR: gol iptal62'
- 56'Gol Connor Patrick Ronan 2–2Asist: Lewis Smith
- 45'Afeez Aremu Olalekan ↔ Lewis SmithOyuncu değişikliği
- Gol Dylan Tait 2–1Asist: Kevin Ciubotaru27'
- 25'Gol Nesta Guinness-Walker 1–1Asist: Kevin Nisbet
- 17'Brad LyonsSarı kart
- Gol Zidane Iqbal 1–0Asist: Dylan Tait14'
Maç istatistikleri
Sezon istatistikleri
Bu lig, bu sezonMaç sonucu
| Toplam (12) | İç saha (6) | |
|---|---|---|
| Galibiyet | %33 4/12 | %33 2/6 |
| Beraberlik | %42 5/12 | %50 3/6 |
| Mağlubiyet | %25 3/12 | %17 1/6 |
| Toplam (12) | Dış saha (5) | |
|---|---|---|
| Galibiyet | %25 3/12 | %20 1/5 |
| Beraberlik | %17 2/12 | %20 1/5 |
| Mağlubiyet | %58 7/12 | %60 3/5 |
Goller ?
Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).
?
Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).
| Toplam (12) | İç saha (6) | |
|---|---|---|
| Attığı gol / maç | 1,42 (17 gol)ligde 5. · lig ortalamasında | 1,17 (7 gol) |
| Yediği gol / maç | 1,42 (17 gol)ligde 5.–6. · lig ortalamasında | 1,17 (7 gol) |
| Toplam (12) | Dış saha (5) | |
|---|---|---|
| Attığı gol / maç | 1,00 (12 gol)ligde 11. · lig ortalamasından 0,42 düşük | 1,40 (7 gol) |
| Yediği gol / maç | 1,50 (18 gol)ligde 7. · lig ortalamasında | 1,80 (9 gol) |
Gol istatistikleri ?
KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.
?
KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.
| Toplam (12) | İç saha (6) | |
|---|---|---|
| KG Var | %50 6/12ligde 7.–9. · lig ortalamasından 6 puan düşük | %67 4/6 |
| 1,5 Üst | %92 11/12 | %83 5/6 |
| 2,5 Üst | %50 6/12ligde 8.–11. · lig ortalamasından 8 puan düşük | %17 1/6 |
| 3,5 Üst | %33 4/12 | %17 1/6 |
| Gol yememe | %25 3/12 | %17 1/6 |
| Toplam (12) | Dış saha (5) | |
|---|---|---|
| KG Var | %33 4/12ligde 12. · lig ortalamasından 23 puan düşük | %40 2/5 |
| 1,5 Üst | %67 8/12 | %100 5/5 |
| 2,5 Üst | %50 6/12ligde 8.–11. · lig ortalamasından 8 puan düşük | %60 3/5 |
| 3,5 Üst | %33 4/12 | %40 2/5 |
| Gol yememe | %17 2/12 | %20 1/5 |
Korner istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).
?
Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).
| Toplam (12) | İç saha (6) | |
|---|---|---|
| Maçta toplam korner (ort.) | 13,1 | 14,7 |
| 7,5 Üst | %100 12/12 | %100 6/6 |
| 8,5 Üst | %92 11/12 | %100 6/6 |
| 9,5 Üst | %83 10/12 | %100 6/6 |
| 10,5 Üst | %83 10/12 | %100 6/6 |
| Toplam (12) | Dış saha (5) | |
|---|---|---|
| Maçta toplam korner (ort.) | 11,9 | 12,4 |
| 7,5 Üst | %92 11/12 | %80 4/5 |
| 8,5 Üst | %83 10/12 | %80 4/5 |
| 9,5 Üst | %67 8/12 | %60 3/5 |
| 10,5 Üst | %58 7/12 | %60 3/5 |
Kart istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
?
Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
| Toplam (12) | İç saha (6) | |
|---|---|---|
| Maç başı kart | 4,4 | 4,7 |
| 2,5 Üst | %83 10/12 | %83 5/6 |
| 3,5 Üst | %75 9/12 | %83 5/6 |
| 4,5 Üst | %42 5/12 | %50 3/6 |
| 5,5 Üst | %33 4/12 | %33 2/6 |
| Toplam (12) | Dış saha (5) | |
|---|---|---|
| Maç başı kart | 4,3 | 3,2 |
| 2,5 Üst | %67 8/12 | %60 3/5 |
| 3,5 Üst | %58 7/12 | %60 3/5 |
| 4,5 Üst | %42 5/12 | %20 1/5 |
| 5,5 Üst | %33 4/12 | %0 0/5 |
İsabetli şut istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
?
Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
| Toplam (12) | İç saha (6) | |
|---|---|---|
| Maç başı isabetli şut | 10,6 | 10,8 |
| 6,5 Üst | %100 12/12 | %100 6/6 |
| 7,5 Üst | %92 11/12 | %100 6/6 |
| 8,5 Üst | %92 11/12 | %100 6/6 |
| 9,5 Üst | %58 7/12 | %67 4/6 |
| Toplam (12) | Dış saha (5) | |
|---|---|---|
| Maç başı isabetli şut | 8,6 | 9,2 |
| 6,5 Üst | %75 9/12 | %80 4/5 |
| 7,5 Üst | %58 7/12 | %80 4/5 |
| 8,5 Üst | %50 6/12 | %80 4/5 |
| 9,5 Üst | %25 3/12 | %40 2/5 |
İlk yarı ?
İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).
?
İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).
| Toplam (12) | İç saha (6) | |
|---|---|---|
| Önde | %50 6/12 | %50 3/6 |
| Berabere | %8 1/12 | %17 1/6 |
| Geride | %42 5/12 | %33 2/6 |
| Toplam (12) | Dış saha (5) | |
|---|---|---|
| Önde | %17 2/12 | %40 2/5 |
| Berabere | %42 5/12 | %0 0/5 |
| Geride | %42 5/12 | %60 3/5 |
İY / MS ?
İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.
?
İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.
Dundee Utd (12 maç)
Aberdeen (12 maç)
Gol dakikaları ?
Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.
?
Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.
Dundee Utd (12 maç)
| Dakika | Attığı | Yediği |
|---|---|---|
| 1-15 | 4 | 4 |
| 16-30 | 2 | 4 |
| 31-45 | 7 | 1 |
| 46-60 | 0 | 4 |
| 61-75 | 1 | 4 |
| 76-90 | 3 | 0 |
Aberdeen (12 maç)
| Dakika | Attığı | Yediği |
|---|---|---|
| 1-15 | 1 | 4 |
| 16-30 | 2 | 1 |
| 31-45 | 1 | 4 |
| 46-60 | 3 | 2 |
| 61-75 | 1 | 4 |
| 76-90 | 4 | 3 |
Kartlar
Dundee Utd
Sarı 28 · Kırmızı 1 (12 maç · maç başı sarı 2,3)
Aberdeen
Sarı 28 · Kırmızı 0 (12 maç · maç başı sarı 2,3)
Kaynak: DG istatistik akışı (API-Football), lig maçları. Veri 08.11.2026 02:38 TSİ itibarıyla · ligde 73 maç. Lig istatistikleri →
Maç istatistikleri · sezon ortalaması (maç başı)
Dundee Utd: iç saha, 6 maç · Aberdeen: dış saha, 5 maç
Rakiplerine izin verdikleri
Yeşil = o ölçütte daha iyi olan taraf (faul / kart / rakibe izin verilende az olan). Kaynak: API-Football maç istatistikleri; n = istatistiği olan maç. Geçmiş veri dolduruldukça maç sayısı artar.
Dundee Utd – Aberdeen ilk 11'ler
Dundee Utd · 4-3-3
- 1J. WaltonK
- 23J. RawlinsD
- 3B. EsselinkD
- 18M. ForbesD
- 19K. CiubotaruD27' asist 27. dk
- 16L. CameronO74' oyundan çıktı 74. dk
- 10D. TaitO14' asist 14. dk27' gol 27. dk72' asist 72. dk
- 14Zidane IqbalO14' gol 14. dk
- 21J. RandallF
- 9Z. SapsfordF72' gol 72. dk74' oyundan çıktı 74. dk
- 77D. BennieF65' oyundan çıktı 65. dk
- 30J. AmissahK
- 8Panutche CamaráO
- 20N. FarrugiaF65' oyuna girdi 65. dk
- 6R. GrahamD
- 4I. IovuD
- 93I. MetsokoF
- 22D. NaamoD
- 15L. RoseF74' oyuna girdi 74. dk
- 26Abdoulaye YoroO74' oyuna girdi 74. dk
Teknik direktör: J. Goodwin
Aberdeen · 4-4-2
- 27M. MüllerK
- 28C. CaddenD
- 22J. MilneD
- 21G. MolloyD
- 24N. Guinness-WalkerD25' gol 25. dk
- 8B. LyonsO17' sarı kart 17. dk
- 17S. ArmstrongO76' oyundan çıktı 76. dk
- 32A. AremuO45' oyundan çıktı 45. dk
- 25C. RonanO56' gol 56. dk
- 9A. MoulouaF65' oyundan çıktı 65. dk
- 15K. NisbetF25' asist 25. dk
- 10A. BriedlO
- 2N. DevlinD
- 53A. FasanyaF
- 77E. GyamfiD
- 30D. KleinK
- 14H. MahouO76' oyuna girdi 76. dk
- 31M. NteloF
- 20T. OlusanyaF65' oyuna girdi 65. dk
- 11Lewis SmithF45' oyuna girdi 45. dk56' asist 56. dk
Teknik direktör: S. Robinson
Karşılaştırma ve aralarındaki maçlar
İskoçya · Premiership puan durumu ve istatistikleri →
Maç öncesi analiz – maçtan önce yazıldı
Maç öncesi analiz
Maç başlamadan yazıldıForm (son 5 maç)
Dundee Utd son 5 maçında 2 galibiyet, 2 beraberlik, 1 yenilgi aldı; 6 gol attı, 5 gol yedi. Aberdeen son 5 maçında 2 galibiyet, 2 beraberlik, 1 yenilgi aldı; 9 gol attı, 4 gol yedi.
Aralarındaki maçlar
Aralarındaki 18 maçta galibiyetler Dundee Utd 7 – Aberdeen 5; 6 beraberlik var. Son 6 karşılaşmada maç başına 2,17 gol atıldı; 2 maç 2,5 üstü, 3 maç karşılıklı gollü bitti. Son maç: 9 Mayıs 2026, Aberdeen 2-0 Dundee Utd.
- Sıralama
- 6. (12 p) – 7. (11 p)
- Form (son 5)
- BGGBM – GMBGB
- H2H (G-B-M)
- 7-6-5 (18 maç)
- 2,5 üst (bu sezon, tüm maçlar)
- %0 – %50
- KG var (bu sezon, tüm maçlar)
- %50 – %25
- Korner ort. (maç)
- 13,5
- iddaa MS 1-0-2
- 1,95 – 3,29 – 3,10
Devamını oku · Gol istatistikleri, Korner ve kart, iddaa oranları, Veriler ne diyor?
Gol istatistikleri
Dundee Utd iç saha 4 maçta maç başına 0,75 gol attı, 1,00 gol yedi; Aberdeen dış saha 4 maçta 1,25 attı, 1,50 yedi. 2,5 gol üstü biten maç yüzdesi: Dundee Utd %0, Aberdeen %50. Karşılıklı gol (KG var) yüzdesi: Dundee Utd %50, Aberdeen %25. İlk yarıyı önde kapatma: Dundee Utd 2/4, Aberdeen 2/4.
Korner ve kart
Kendi korneri (maç başı): Dundee Utd 8,2, Aberdeen 5,0. İki takımın bu maçlarında toplam korner ortalaması 13,5. Maç başına kart: Dundee Utd 3,0, Aberdeen 2,2.
iddaa oranları
iddaa Maç Sonucu: 1 – 1,95, 0 – 3,29, 2 – 3,10. 2,5 Alt/Üst: Alt 1,94, Üst 1,60. Karşılıklı Gol: Var 1,50, Yok 2,10.
Veriler ne diyor?
Özetle: iki takımın bu sezonki maçlarında 2,5 üst yüzdesi ortalaması %25; KG var ortalaması %38; maç başına toplam korner ortalaması 13,5; son 5 maçta toplam 15 gol attılar, 9 gol yediler.
Veri: 18 Ekim 2026 20:52 TSİ · Oranlar yalnız iddaa. Bilgi amaçlıdır. 18+ · Sorumlu Oyun
Güncel puan durumu (bugün itibarıyla)
İskoçya · Premiership puan durumu · Premier League
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Celtic | 12 | +17 | 28 |
| 2 | Rangers | 12 | +12 | 27 |
| 3 | Heart Of Midlothian | 11 | +7 | 20 |
| 4 | Falkirk | 12 | +3 | 18 |
| 5 | Dundee | 12 | +3 | 17 |
| 6 | Dundee Utd | 12 | 0 | 17 |
| 7 | ST Johnstone | 13 | -3 | 17 |
| 8 | ST Mirren | 13 | -10 | 14 |
| 9 | Motherwell | 13 | -6 | 13 |
| 10 | Hibernian | 12 | -2 | 11 |
| 11 | Aberdeen | 12 | -6 | 11 |
| 12 | Kilmarnock | 12 | -15 | 9 |
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Heart Of Midlothian | 5 | +11 | 13 |
| 2 | Celtic | 6 | +10 | 13 |
| 3 | Rangers | 5 | +7 | 12 |
| 4 | ST Johnstone | 7 | +2 | 12 |
| 5 | Dundee | 6 | +4 | 11 |
| 6 | Falkirk | 6 | +2 | 9 |
| 7 | Dundee Utd | 6 | 0 | 9 |
| 8 | ST Mirren | 7 | -4 | 8 |
| 9 | Aberdeen | 7 | -4 | 7 |
| 10 | Motherwell | 6 | -4 | 7 |
| 11 | Kilmarnock | 6 | -8 | 5 |
| 12 | Hibernian | 6 | -6 | 1 |
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Celtic | 6 | +7 | 15 |
| 2 | Rangers | 7 | +5 | 15 |
| 3 | Hibernian | 6 | +4 | 10 |
| 4 | Falkirk | 6 | +1 | 9 |
| 5 | Dundee Utd | 6 | 0 | 8 |
| 6 | Heart Of Midlothian | 6 | -4 | 7 |
| 7 | Dundee | 6 | -1 | 6 |
| 8 | Motherwell | 7 | -2 | 6 |
| 9 | ST Mirren | 6 | -6 | 6 |
| 10 | ST Johnstone | 6 | -5 | 5 |
| 11 | Aberdeen | 5 | -2 | 4 |
| 12 | Kilmarnock | 6 | -7 | 4 |
İç saha / dış saha tabloları yalnız o maçlardaki puana göre sıralanır (puan, averaj, attığı gol). Puan durumu kaynağı 08.11.2026 02:38 TSİ.
Kaynak: API-Football (maç kaynakta doğrulanmış olarak eşleşti).
iddaa oranları
Maç sonucu
Çifte şans
Karşılıklı gol
1,5 Alt / Üst
2,5 Alt / Üst
3,5 Alt / Üst
Maç öncesi son iddaa oranları; bilgi amaçlıdır.
Aynı gün Premiership'te oynanan diğer maçlar
- 17:00 Falkirk 3–0 Kilmarnock
- 17:00 Rangers 4–0 St Johnstone
- 17:00 St Mirren 2–1 Dundee
Bu sayfa maç arşivinden gösteriliyor. Bilgi amaçlıdır.
