← Maçlar
İngiltere · Championship · 11. hafta16 Ekim 2026 · 22:00 TSİ

Burnley 1-2 Wolverhampton: Maç Sonucu ve İstatistikleri

Burnley
1–2İY 1–1
Wolverhampton
Maç sonu

Burnley 1–2 Wolverhampton (16 Ekim 2026). İlk yarı 1–1. Şut 15–20, isabetli şut 4–8, topa sahip olma %46–%54, korner 3–6.

Maç özeti

Burnley – Wolverhampton maçı 1-2 sona erdi; ilk yarı 1-1 tamamlandı. Goller: Jamie Vardy 20' (Burnley); Fer López 39', Tawanda Chirewa 72' (Wolverhampton). xG: Burnley 1,0 – 1,8 Wolverhampton.

Goller ve kartlar

Maç bilgileri

Diğer bilgiler
Teknik direktörler
Burnley: N. Hayen · Wolverhampton: César Peixoto

Maç akışı

Burnley üstte · Wolverhampton altta

01530İY607590 20' gol: Jamie Vardy (Burnley)39' gol: Fer López (Wolverhampton)61' oyuncu değişikliği: Jean-Ricner Bellegarde ↔ Mateus Mane (Wolverhampton)↔61' oyuncu değişikliği: Jamie Vardy ↔ Armando Broja (Burnley)↔61' oyuncu değişikliği: Jacob Bruun Larsen ↔ Dastan Satpaev (Burnley)↔63' sarı kart: Reo Hatate (Burnley)70' sarı kart: Sean Neave (Wolverhampton)71' oyuncu değişikliği: Fer López ↔ Thomas Doyle (Wolverhampton)↔72' gol: Tawanda Chirewa (Wolverhampton)72' oyuncu değişikliği: Sean Neave ↔ Tawanda Chirewa (Wolverhampton)↔75' oyuncu değişikliği: Reo Hatate ↔ Marcus Edwards (Burnley)↔87' oyuncu değişikliği: Ghislain Konan ↔ Ladislav Krejčí (Wolverhampton)↔87' oyuncu değişikliği: Rafiki Said Ahamada ↔ Hugo Bueno (Wolverhampton)↔87' oyuncu değişikliği: Max Alleyne ↔ Ugo Raghouber (Burnley)↔90' sarı kart: Kyle Walker (Burnley)

golsarı kartkırmızı kart↔oyuncu değişikliği

  • 20' gol: Jamie Vardy (Burnley)
  • 39' gol: Fer López (Wolverhampton)
  • 61' oyuncu değişikliği: Jean-Ricner Bellegarde ↔ Mateus Mane (Wolverhampton)
  • 61' oyuncu değişikliği: Jamie Vardy ↔ Armando Broja (Burnley)
  • 61' oyuncu değişikliği: Jacob Bruun Larsen ↔ Dastan Satpaev (Burnley)
  • 63' sarı kart: Reo Hatate (Burnley)
  • 70' sarı kart: Sean Neave (Wolverhampton)
  • 71' oyuncu değişikliği: Fer López ↔ Thomas Doyle (Wolverhampton)
  • 72' gol: Tawanda Chirewa (Wolverhampton)
  • 72' oyuncu değişikliği: Sean Neave ↔ Tawanda Chirewa (Wolverhampton)
  • 75' oyuncu değişikliği: Reo Hatate ↔ Marcus Edwards (Burnley)
  • 87' oyuncu değişikliği: Ghislain Konan ↔ Ladislav Krejčí (Wolverhampton)
  • 87' oyuncu değişikliği: Rafiki Said Ahamada ↔ Hugo Bueno (Wolverhampton)
  • 87' oyuncu değişikliği: Max Alleyne ↔ Ugo Raghouber (Burnley)
  • 90' sarı kart: Kyle Walker (Burnley)

Maç olayları

  1. BurnleyWolverhampton
  2. Kyle WalkerSarı kart90'
  3. 87'Ghislain Konan ↔ Ladislav KrejčíOyuncu değişikliği
  4. 87'Rafiki Said Ahamada ↔ Hugo BuenoOyuncu değişikliği
  5. Max Alleyne ↔ Ugo RaghouberOyuncu değişikliği87'
  6. Reo Hatate ↔ Marcus EdwardsOyuncu değişikliği75'
  7. 72'Gol Tawanda Chirewa 1–2Asist: Mateus Mane
  8. 72'Sean Neave ↔ Tawanda ChirewaOyuncu değişikliği
  9. 71'Fer López ↔ Thomas DoyleOyuncu değişikliği
  10. 70'Sean NeaveSarı kart
  11. Reo HatateSarı kart63'
  12. 61'Jean-Ricner Bellegarde ↔ Mateus ManeOyuncu değişikliği
  13. Jamie Vardy ↔ Armando BrojaOyuncu değişikliği61'
  14. Jacob Bruun Larsen ↔ Dastan SatpaevOyuncu değişikliği61'
  15. 39'Gol Fer López 1–1Asist: Sean Neave
  16. Gol Jamie Vardy 1–0Asist: Jacob Bruun Larsen20'

Maç istatistikleri

BurnleyWolverhampton
46%Topa sahip olma54%
1,04Beklenen gol (xG)1,76
15Toplam şut20
4İsabetli şut8
6İsabetsiz şut9
5Engellenen şut3
8Ceza sahası içi şut12
7Ceza sahası dışı şut8
3Korner6
7Ofsayt0
13Faul9
2Sarı kart1
0Kırmızı kart0
5Kurtarış3
413Pas477
341İsabetli pas415

Sezon istatistikleri

Bu lig, bu sezon

Maç sonucu

Burnley
Toplam (15)İç saha (7)
Galibiyet%7 1/15%0 0/7
Beraberlik%47 7/15%71 5/7
Mağlubiyet%47 7/15%29 2/7
Wolverhampton
Toplam (15)Dış saha (8)
Galibiyet%53 8/15%50 4/8
Beraberlik%27 4/15%25 2/8
Mağlubiyet%20 3/15%25 2/8

Goller
?

Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).

Burnley
Toplam (15)İç saha (7)
Attığı gol / maç1,47 (22 gol)ligde 12.–14. · lig ortalamasında1,14 (8 gol)
Yediği gol / maç2,07 (31 gol)ligde 24. · lig ortalamasından 0,59 yüksek1,43 (10 gol)
Wolverhampton
Toplam (15)Dış saha (8)
Attığı gol / maç1,73 (26 gol)ligde 7. · lig ortalamasından 0,25 yüksek1,62 (13 gol)
Yediği gol / maç1,20 (18 gol)ligde 4.–8. · lig ortalamasından 0,28 düşük1,38 (11 gol)

Gol istatistikleri
?

KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.

Burnley
Toplam (15)İç saha (7)
KG Var%87 13/15ligde 1. · lig ortalamasından 24 puan yüksek%86 6/7
1,5 Üst%93 14/15%86 6/7
2,5 Üst%67 10/15ligde 6.–11. · lig ortalamasından 4 puan yüksek%57 4/7
3,5 Üst%53 8/15%29 2/7
Gol yememe%13 2/15%14 1/7
Wolverhampton
Toplam (15)Dış saha (8)
KG Var%67 10/15ligde 6.–10. · lig ortalamasından 4 puan yüksek%75 6/8
1,5 Üst%73 11/15%75 6/8
2,5 Üst%60 9/15ligde 12.–17. · lig ortalamasında%63 5/8
3,5 Üst%40 6/15%38 3/8
Gol yememe%27 4/15%13 1/8

Korner istatistikleri
?

Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).

Burnley
Toplam (15)İç saha (7)
Maçta toplam korner (ort.)9,210,0
7,5 Üst%80 12/15%71 5/7
8,5 Üst%53 8/15%71 5/7
9,5 Üst%33 5/15%57 4/7
10,5 Üst%27 4/15%43 3/7
Wolverhampton
Toplam (15)Dış saha (8)
Maçta toplam korner (ort.)10,39,8
7,5 Üst%93 14/15%88 7/8
8,5 Üst%73 11/15%88 7/8
9,5 Üst%47 7/15%38 3/8
10,5 Üst%33 5/15%25 2/8

Kart istatistikleri
?

Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.

Burnley
Toplam (15)İç saha (7)
Maç başı kart3,83,7
2,5 Üst%80 12/15%86 6/7
3,5 Üst%40 6/15%43 3/7
4,5 Üst%33 5/15%29 2/7
5,5 Üst%20 3/15%14 1/7
Wolverhampton
Toplam (15)Dış saha (8)
Maç başı kart4,43,8
2,5 Üst%100 15/15%100 8/8
3,5 Üst%60 9/15%38 3/8
4,5 Üst%47 7/15%25 2/8
5,5 Üst%27 4/15%13 1/8

İsabetli şut istatistikleri
?

Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.

Burnley
Toplam (15)İç saha (7)
Maç başı isabetli şut9,57,4
6,5 Üst%73 11/15%57 4/7
7,5 Üst%73 11/15%57 4/7
8,5 Üst%60 9/15%29 2/7
9,5 Üst%47 7/15%14 1/7
Wolverhampton
Toplam (15)Dış saha (8)
Maç başı isabetli şut8,38,6
6,5 Üst%80 12/15%88 7/8
7,5 Üst%73 11/15%75 6/8
8,5 Üst%47 7/15%50 4/8
9,5 Üst%27 4/15%25 2/8

İlk yarı
?

İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).

Burnley
Toplam (15)İç saha (7)
Önde%40 6/15%29 2/7
Berabere%33 5/15%43 3/7
Geride%27 4/15%29 2/7
Wolverhampton
Toplam (15)Dış saha (8)
Önde%27 4/15%13 1/8
Berabere%53 8/15%63 5/8
Geride%20 3/15%25 2/8

İY / MS
?

İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.

Burnley (15 maç)

1/111/X41/21X/10X/X1X/242/102/X22/22

Wolverhampton (15 maç)

1/141/X01/20X/13X/X4X/212/112/X02/22

Gol dakikaları
?

Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.

Burnley (13 maç)

DakikaAttığıYediği
1-15 1 4
16-30 5 2
31-45 4 3
46-60 4 4
61-75 0 6
76-90 3 4

Wolverhampton (13 maç)

DakikaAttığıYediği
1-15 3 1
16-30 4 4
31-45 2 1
46-60 4 2
61-75 3 1
76-90 6 3

Kartlar

Burnley

Sarı 30 · Kırmızı 1 (15 maç · maç başı sarı 2,0)

Wolverhampton

Sarı 29 · Kırmızı 0 (15 maç · maç başı sarı 1,9)

Kaynak: DG istatistik akışı (API-Football), lig maçları. Veri 08.11.2026 00:38 TSİ itibarıyla · ligde 180 maç. Lig istatistikleri →

Maç istatistikleri · sezon ortalaması (maç başı)

Burnley: iç saha, 7 maç · Wolverhampton: dış saha, 8 maç

BurnleyWolverhampton
%47,7Topa sahip olma%55,6
1,12Beklenen gol (xG)1,60
13,4Toplam şut16,5
3,6İsabetli şut4,8
7,1Ceza sahası içi şut12,0
4,9Korner6,0
413Pas480
%81Pas isabeti%83
2,0Kurtarış2,4
10,3Faul11,1
2,4Ofsayt1,3
2,1Sarı kart1,4
0,00Kırmızı kart0,00

Rakiplerine izin verdikleri

1,38Rakibin xG'si1,13
12,4Rakibin şutu10,8
3,9Rakibin isabetli şutu3,9
5,1Rakibin korneri3,8

Yeşil = o ölçütte daha iyi olan taraf (faul / kart / rakibe izin verilende az olan). Kaynak: API-Football maç istatistikleri; n = istatistiği olan maç. Geçmiş veri dolduruldukça maç sayısı artar.

Burnley – Wolverhampton ilk 11'ler

Burnley · 4-2-3-1

  1. 37G. CoudertK
  2. 2K. WalkerD90' sarı kart 90. dk
  3. 18H. EkdalD
  4. 44IgorD
  5. 23Lucas PiresD
  6. 3Max AlleyneO87' oyundan çıktı 87. dk
  7. 5R. HatateO63' sarı kart 63. dk75' oyundan çıktı 75. dk
  8. 19L. RamazaniO
  9. 29J. LaurentO
  10. 7J. Bruun LarsenO20' asist 20. dk61' oyundan çıktı 61. dk
  11. 9J. VardyF20' gol 20. dk61' oyundan çıktı 61. dk
Yedekler

Teknik direktör: N. Hayen

Wolverhampton · 4-2-3-1

  1. 1José SáK
  2. 38J. TchatchouaD
  3. 34N. DjigaD
  4. 24Toti GomesD
  5. 33G. KonanD87' oyundan çıktı 87. dk
  6. 5M. MunetsiO
  7. 7AndréO
  8. 27J. BellegardeO61' oyundan çıktı 61. dk
  9. 28Fer LópezO39' gol 39. dk71' oyundan çıktı 71. dk
  10. 19R. SaïdO87' oyundan çıktı 87. dk
  11. 14S. NeaveF39' asist 39. dk70' sarı kart 70. dk72' oyundan çıktı 72. dk
Yedekler

Teknik direktör: César Peixoto

Karşılaştırma ve aralarındaki maçlar

Maç öncesi analiz – maçtan önce yazıldı

Maç öncesi analiz

Maç başlamadan yazıldı

Form (son 5 maç)

Burnley son 5 maçında 1 galibiyet, 3 beraberlik, 1 yenilgi aldı; 9 gol attı, 7 gol yedi. Wolverhampton son 5 maçında 2 galibiyet, 1 beraberlik, 2 yenilgi aldı; 5 gol attı, 6 gol yedi.

Aralarındaki maçlar

İki takım 2018 yılından bu yana 14 kez karşılaştı: Burnley 5, Wolverhampton 4 galibiyet aldı, 5 maç berabere bitti. Son 6 karşılaşmada maç başına 2,50 gol atıldı; 2 maç 2,5 üstü, 3 maç karşılıklı gollü bitti. Son maç: 24 Mayıs 2026, Burnley 1-1 Wolverhampton.

Sıralama
21. (8 p) – 10. (14 p)
Form (son 5)
BGBMB – MMGGB
H2H (G-B-M)
5-5-4 (14 maç)
2,5 üst (bu sezon, tüm maçlar)
%60 – %60
KG var (bu sezon, tüm maçlar)
%100 – %60
Korner ort. (maç)
10,7
iddaa MS 1-0-2
2,79 – 3,29 – 2,08
Devamını oku · Gol istatistikleri, Korner ve kart, iddaa oranları, Veriler ne diyor?

Gol istatistikleri

Burnley iç saha 5 maçta maç başına 1,40 gol attı, 1,60 gol yedi; Wolverhampton dış saha 5 maçta 1,60 attı, 1,60 yedi. 2,5 gol üstü biten maç yüzdesi: Burnley %60, Wolverhampton %60. Karşılıklı gol (KG var) yüzdesi: Burnley %100, Wolverhampton %60. İlk yarıyı önde kapatma: Burnley 2/5, Wolverhampton 1/5.

Korner ve kart

Maç başına korner: Burnley 5,2, Wolverhampton 6,0. İki takımın bu maçlarında toplam korner ortalaması 10,7. Maç başına kart: Burnley 2,4, Wolverhampton 1,4.

iddaa oranları

iddaa Maç Sonucu: 1 – 2,79, 0 – 3,29, 2 – 2,08. 2,5 Alt/Üst: Alt 1,89, Üst 1,63. Karşılıklı Gol: Var 1,53, Yok 2,06.

Veriler ne diyor?

Özetle: iki takımın bu sezonki maçlarında 2,5 üst yüzdesi ortalaması %60; KG var ortalaması %80; maç başına toplam korner ortalaması 10,7; son 5 maçta toplam 14 gol attılar, 13 gol yediler.

Veri: 15 Ekim 2026 02:08 TSİ · Oranlar yalnız iddaa. Bilgi amaçlıdır. 18+ · Sorumlu Oyun

Güncel puan durumu (bugün itibarıyla)

Puan durumu Maç öncesi

İngiltere · Championship puan durumu

#TakımOGBMAYAVPForm (yeni solda)
1Birmingham 15852 2814 +1429 GMGGG
2Middlesbrough 15852 3019 +1129 BGGMB
3Stoke City 15924 2418 +629 GBGGG
4Wolves 15843 2618 +828 BGGGB
5West Brom 15843 2315 +828 GBGBG
6Swansea 15825 2218 +426 MMGMM
7Southampton 15843 2915 +1424 BGGBM
8QPR 15663 2418 +624 MGMBG
9West Ham 15654 3723 +1423 GMMBM
10Sheffield Utd 15645 2119 +222 GBGGM
11Portsmouth 15645 2018 +222 BGBGM
12Norwich 15708 3224 +821 MGGGG
13Blackburn 15636 2223 -121 MGMMG
14Cardiff 15465 2727 018 BGMBG
15Wrexham 15465 1820 -218 GMMGB
16Millwall 15537 2327 -418 BMGMM
17Bristol City 15537 1624 -818 MBGMM
18Bolton 15528 2029 -917 BMMGM
19Charlton 15456 1323 -1017 MMMMG
20Watford 15438 1323 -1015 GMMGB
21Lincoln 15438 1526 -1115 BGMMM
22Burnley 15177 2231 -910 MMBBM
23Derby 15249 1430 -1610 MBMMG
24Preston 152211 1330 -178 MBMMG
#TakımOGBMAYAVP
1Southampton 7610 205 +1519
2Middlesbrough 7520 179 +817
3Birmingham 8440 198 +1116
4Cardiff 8440 2113 +816
5QPR 8431 167 +915
6West Brom 8431 137 +615
7Blackburn 8503 1410 +415
8Swansea 7421 113 +814
9Wolves 7421 137 +614
10Watford 8422 99 014
11Stoke City 7412 126 +613
12Portsmouth 8413 1413 +113
13Wrexham 8332 139 +412
14Charlton 8332 77 012
15Millwall 7322 159 +611
16Sheffield Utd 7322 97 +211
17West Ham 7313 1811 +710
18Norwich 7304 1312 +19
19Preston 8215 813 -57
20Bolton 7205 915 -66
21Bristol City 8206 413 -96
22Burnley 7052 810 -25
23Lincoln 7124 816 -85
24Derby 8125 715 -85
#TakımOGBMAYAVP
1Stoke City 8512 1212 016
2Wolves 8422 1311 +214
3West Ham 8341 1912 +713
4Birmingham 7412 96 +313
5West Brom 7412 108 +213
6Norwich 8404 1912 +712
7Middlesbrough 8332 1310 +312
8Bristol City 7331 1211 +112
9Swansea 8404 1115 -412
10Sheffield Utd 8323 1212 011
11Bolton 8323 1114 -311
12Lincoln 8314 710 -310
13Portsmouth 7232 65 +19
14Southampton 8233 910 -19
15QPR 7232 811 -39
16Millwall 8215 818 -107
17Blackburn 7133 813 -56
18Wrexham 7133 511 -66
19Burnley 8125 1421 -75
20Derby 7124 715 -85
21Charlton 7124 616 -105
22Cardiff 7025 614 -82
23Watford 7016 414 -101
24Preston 7016 517 -121

İç saha / dış saha tabloları yalnız o maçlardaki puana göre sıralanır (puan, averaj, attığı gol). Puan durumu kaynağı 08.11.2026 00:38 TSİ.

Kaynak: API-Football (maç kaynakta doğrulanmış olarak eşleşti).

iddaa oranları

Maç sonucu

12,79X3,2922,08

Çifte şans

1X1,50121,20X21,27

Karşılıklı gol

Var1,53Yok2,06

1,5 Alt / Üst

Alt3,76Üst1,15

2,5 Alt / Üst

Alt1,89Üst1,63

3,5 Alt / Üst

Alt1,30Üst2,71

Maç öncesi son iddaa oranları; bilgi amaçlıdır.

Bu sayfa maç arşivinden gösteriliyor. Bilgi amaçlıdır.